0 beğenilme 0 beğenilmeme
14 gösterim
Genel Sorular kategorisinde (260 puan)
efendimi s.a.s in peygamberligini yahudiler ve hristiyanlar ni icin tanimadilar yahudiler isa ya da mi inanmadilar hristiyanlar hz Muhammed s.a.s in peygamberligini arap.oldugu icin mi.inanmadilar biraz bilgi lutfen

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Yahudiler, Allah tarafından seçilmiş ve Kur'an'daki ifadeyle bir zamanlar "alemlere üstün kılınmış" (Bakara, 2/47) bir kavimdir.  Ancak Yahudilerin çoğu kendilerine verilen bu nimete karşılık şükredici olmamış, Allah'ın emirlerine ısrarla isyan etmişlerdir. Bazıları ise, kendilerine gönderilecek peygamberleri öldürmeye kalkışacak kadar ileri gitmişlerdir. Önce kendi soylarından olan bazı peygambeleri nefislerinin hoşuna gitmeyen emirlerle geldikleri için öldürmüşler, Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav)'i ise kendi soylarından olmadığı için katletmek istemişlerdir.  "Eskiden olduğu gibi günümüzde de Yahudiler bir peygamberin ancak İsrailoğulları soyundan geleceğine, o ulusun dışında peygamberlik etmeye değer bir insanın bulunmadığına inanırlar."

Selamun Aleyküm Hoş geldiniz, Cennetbahcemiz sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemiz reklam gelirleri ile ayakta tutulmaktadır. Destekleriniz için teşekkür ederiz.

4.5k soru

4k cevap

59.8k yorum

890 üye

...