Dini Konular

Bismillah Diyelim, Besmelenin Önemi

Written by admin

Bismillahirrahmanirrahim

Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adı İle

Üstad Bediüzzaman Said Nursi, Sözler kitabında besmelenin önemini birinci sözde hikayeleştirerek anlatır. Okuyucularının konuyu daha iyi anlamasını sağlayan bu yöntemde Besmele, çölde seyahat eden bir yolcunun bu seyahati sırasında o bölgenin en büyük ve en tanınmış kişisinin himayesi altında olmasına benzetilmiştir. Bu naif benzetme ile Besmelenin hikmetini az da olsa anlamış olsak da ne yazık ki hayatımızda bunu başarabildiğimiz pek söylenemiyor.

Allah ile başla, Allah ile işle..

İşte biz Allah ile başlamada yani besmeleyi her işimizde bir başlangıç olarak kullanmakta başarısız oluyoruz. Bildiklerimizi hayatımıza yansıtamıyor ve bu nedenle alabileceğimiz sevaplardan da mahrum olmuş oluyoruz.

Oysa çocuklarımız bu durumda olmak zorunda değil. Hem onlara doğru bir şekilde öğretebilir hem de örnek olabilirsek onlar daha eğilmemiş bir fidan iken besmeleyi başlarına taç dillerine de zikir haline getirebilirler. Bu nedenle size bir kitaptan bahsetmek istiyorum. Bismillah Diyelim kitabı çocuklarımız için hazırlanmış olsa da bizim için de güzel öğütler barındıran ve Allah’ın ismini en güzel şekilde dile getiren kitaplardan bir tanesi. Bu kaynak kitap hakkında bilgi almak ve dilerseniz alışveriş gerçekleştirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz:

Bismillah Diyelim Kitabını Buradan Satın Alabilirsiniz