Dini Sorular ve Cevaplar

Cennet ve Cehennem Nedir?

Written by admin

Cennet ve Cehennem Nedir?

Cennet ve Cehennem, gerçekten hepimizin bu dünya’da gayelerinden ve korkularından biridir bu iki kelime belki de, hal böyle olunca dini eğitimini az almış bireyler veya daha da bu konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişilerin merak ettikleri konulardandır.
Bugün sizlere bu iki kavramı detaylı şekil’de inceleyip bilgiler sunacağız.

Cennet Nedir?

Cennet Müslümanlık inancına göre ahirette bir ödül olarak nitelendirilir. Orada sonsuz yaşam ve güzellik vardır. Cenneti kazanmak kolay değildir bunun için mevcut Dünya hayatımızda çeşitli sevaplar ve Allah’ın takdirini kazanacak işler yapmamız gerekmektedir. Durum böyle olunca insanlar her ne kadar Cennet’e gitmek isteseler de bu sevap için istenen ufak şeyler zor gelmekte ve diğer kavrama doğru yönelmektedirler. Peki, diğer kavram ne?Cehennem Nedir?

Cennet ucuz değil, Cehennem dahi lüzumsuz değil sözü gerçekten ikisi arasındaki farkı ve ikisini kazanıp kaybetmek için gerekli tüm faktörleri içinde barındırmaktadır. Cennet’in tam zıttı olan ve yasaklanan şeylerin yapılması ve sevap’tan uzak işlerle Dünya hayatında meşgul olunması halinde insanların gideceğine inanılan yerdir. İnsanlardan ziyade her Müslüman’ın inanması farz olan yer’dir.

Originally posted 2016-12-15 08:09:37.