Dini Konular Dini Sorular ve Cevaplar

Cinlerin zararları var mıdır?

Written by admin

Cinler Hakkında Bilmemiz Gerekenler
Bu konu’da internet ortamında ve çeşitli kulaktan duyma bilgiler bulunmaktadır. Biz’de sizler için hem kendi görüşlerimizi hem de çeşitli kaynaklardan derlediğimiz bilgilerle bu sorunuza yanıt vereceğiz.

cinlerin-zararlari-var-midir

Cin nedir?

Soruya cevap vermeden önce bu kavramı iyi bilmek gerekiyor diye düşünüyorum. Cinler aynı insanlar gibi iyi ve kötü olmak üzere iki şekildedirler. Nasıl iyi insanlar ve kötü insanlar var aynı onun gibi iyi cinler ve kötü cinler vardır. Peki, fark nedir?
Cinler insanlar gibi toprak’tan yaratılmamıştır. İnsanlara görünmezler fakat bazı araştırmalarımıza göre onları çağıran ve onlarla dost olan insanlar olmaktadır. Bu tür konular hakkında detaylı kafa yormak ve araştırma yapmanın yersiz olduğu düşüncesindeyiz.

Cinlerin zararları var mıdır?

Aslına bakarsanız cinlerin zararları vardır size gelip durduk yere bulaşırlar demek çok yanlış bir ifade olur. Ben bu konuya kişisel yorum olarak yaklaşmak istiyorum, internet ortamından elde edilen kaynak bilgiler sunulacaktır tabi.
Çevremizde duyarız cin çarpmış gibi ifadeler fakat ben şu ana kadar mevcut ortamımda hiç yaşamadım. Hal böyle olunca onlara bulaşmadığımız müddetçe bir sorun teşkil etmediklerini ve mevcut surelerimizi okuyarak kötülüklerinden korunabileceğinizi bilmeniz yeterlidir.
Önemli notlar;
• İnsanlara kolay kolay görünmezler.
• Sürekli onları anmayınız
• Tek başınıza kaldığınızda çok korkuyorsanız kafanızdan atmaya ve dua etmeye çalışın.
• Unutmayın insanların Allah’ın yarattığı en zeki varlıklardır. Onlar siz’den korksun.