Dini Sorular ve Cevaplar

Kâhinlik, büyücülük, sihir nedir?

Kâhinlik, büyücülük, sihir nedir?
Written by admin

Kâhinlik, büyücülük, sihir nedir?

Dinimizde her kural çok net olmasına rağmen bazı Müslümanlar maalesef ki bu tür safsatalara inanmaktadır.Hal böyle olunca mevcut kişiler internet ve televizyon ortamlarında rahatlıkla bu işleri yapmakta ve haksız kazanç el’de etmektedirler.Kâhinlik, büyücülük, sihir gibi işlemleri yapanlar veya yaptıranlar bu günahlarından paylarını almaktadırlar.
hqdefault

Kâhinlik, cin’den bir arkadaş edinip onlara soruları yöneltip cevap alma işlemi olarak nitelendirilmektedir. Bu işlem oldukça günah’tır.
Büyücülük, günümüzde fazla yapılmayan fakat önceki zamanlarda insanlar cahil olmaları sebebiyle birçok kişi tarafından tercih edilen bir yöntem’dir. Hal böyle olunca insanların artık bu tür uydurmalara inanmamaktadır. Yapan kişiler çok büyük günaha girmiş olacaklardır.
Sihir, yukarı’da belirtmiş olduğumuz şeyleri içinde barındıran ve günümüzde pek yapılmayan tür’dür.

Fal Nedir?

Yukarıda belirttiğimiz açıklamalardan farklı olarak fal fazlaca yapılmaktadır. Farklı olma yönünden ifade olarak yanlış anlaşılmaması adına bunun günahı da en az yukarıdakiler kadar fazla olduğunu bilmenizi isteriz. Fakat maalesef buna olan ilgi günümüzde bir hayli fazla’dır.
Bunun nedeni fal faktörünün günümüzde günah olduğunu birçok kişi bilmesine rağmen normalleştirilmiş olmasıdır.