Namaz

Namazın Önemi

Written by admin

Namazın Önemi
Namaz’ın önemi hakkında bir yazı yazmak ne kadar doğru tartışılır. Çünkü Namaz hakkında söylenen sözler, verilen Müslüman aile terbiyeleri ortada’dır. Hal böyle olduğu halde eğer hala namaz kılmıyor ve bu sevaptan mahrum kalıyorsanız gerçekten hemen başlamanızı öneriyoruz.
Namaz dinin direğidir sözü belki de bu isteğimizi size en iyi anlatan sözlerin başında gelmektedir. Durum hala böyleyken ve gerçekten Müslüman olduğunuza inandığınız halde neden namaz kılmıyorsunuz?
Mevla neden namaz kılmadın dediğinde verecek cevabınız ne olacak? Gerçekten iyi düşünmeli ve farz olan bu ibadeti yerine getirmenizi istiyoruz. Biz istemiyoruz aslında biz bir uyarıcı olarak siz’den kendi adınıza yapmanız gereken bir iyilik olarak anca rica edebiliriz.

Namaz kılman sevabı

Sevabı konusunda tam bir hüküm vermek mümkün değildir. Kılınan namaza olan inanç, namaz’ın içinde ve dışında olan farzlara uygunluk ve namaz esnasında okunan dualar bunlar etken olarak rol gösterecektir. Bazı bana göre söz’de Müslümanlar Cuma namazı kılmanın yeterli olduğunu ve her gün namaz kılmanın gerekli olmadığını söylemektedirler.
Bu tarz söz’de âlimlere inanmamanızı ve en yakın zaman’da Namaz’a başlamanızı siz’den rica ediyoruz.