Ders kitabı ile kul hakkı

0 beğenilme 0 beğenilmeme
6 gösterim
11 Mayıs Genel Sorular kategorisinde Binnur (180 puan) sordu

Yardımcı ders kitaplarından ders çalışan bir kişinin kitaptaki soruları çözemediği oluyo ve bazı kitaplarda soruların çözümleri verilmiyo, verilen çözümlerde anlaşılmayan da oluyo. Kitabın ön sayfasında da "bu kitap yasanın hükümlerine göre kısmen ya da tamamen basılamaz, dolaylı dahi olsa kullanılamaz, tefsir fotokopi ya da başka bir teknikle çoğaltılamaz.Her hakkı saklıdır" ifadesi var.Okula gitmeyen evde bu kitaplarla ders çalışan birisinin, internette soru çözüm uygulamaları var ücretli/ücretsiz , kitapta çözemediği soruların fotoğraflarını çekip sorunun nasıl çözüldüğünü öğrenmek için atsa kul hakkı yemiş olur mu? Günah sayılır mı?

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
12 Mayıs misafir cevapladı
Bu kitaplarda yer alan soruları bir gelir elde etmek amacı ile paylasmadiginiz sürece sorun olmaz . Yayınevleri bu uyarıları kitaplarının kopyalanarak satılmasına karşı bir önlem olarak yazıyorlar.
Selamun Aleyküm Hoş geldiniz, Cennetbahcemiz sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemiz reklam gelirleri ile ayakta tutulmaktadır. Destekleriniz için teşekkür ederiz.

4,262 soru

3,874 cevap

5,672 yorum

784 üye

...