0 beğenilme 0 beğenilmeme
13 gösterim
Genel Sorular kategorisinde (180 puan)
Merhaba hocam,

bu son zamanlarda kendimi çok gereksiz, bi ise yaramaz hissediyorum. Etrafimdaki insanların cogu okumuş ve yüksek yerlere gelmiş insanlar, bende okudum fakat benim geldiğim yer onlar ki kadar yüksek degil. Kendimi daha fazla geliştirmek istiyorum ama bunun icin kapasitem yok. Beceremiyorum, yurtdisinda yaşıyorum. Diger insanlar gibi akilli degilim. Bu son zamanlarda sanki hiç bir yere varamamış gibi hissediyorum kendimi, beceriksiz. Hocam kendimi çok caresiz diger insanların yanında hiç biryere varamamış bos bir insan gibi hissediyorum. Hocam ne yapmalıyım? bazen cok darlaniyorum, çok zayıf bir insanmisim gibi hissediyorum, bu yabancı ülkede cogu hirstiyanlar gibi depresyona girip kendime kötü birşey yapmakdan korkuyorum. Ne yapabilirim hocam? kendimi çok kötü hissediyorum.

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
İnsanın kendine zarar vermesi haramdır sakın böyle şeyler düşünmeyin. Kendinizi neden başkaları ile kiyasliyorsunuz dışardan herşey güzel görünür sizin gördüğünüz insanların mevkileri yüksek olabilir fakat Allah bilir ne dertleri vardır. Bu dünya imtihan yeridir kimse imtihandan muaf değildir siz size verilen nimetleri görmeye çalışın gelecek konusunda da ümitsiz olmayın herşeyin hayırlısını isteyin Allah'tan. Yüksek mertebeler belki de sizin için hayırlı değil Allah'ın vermedigin de hikmet vardır. Hem ne kadar yasayacagimizin belli olmadığı bu fani dünya için bu kadar üzülmeyin her an ahirete gocebiliriz ve giderken yanımızda mevkimiz paramız malimiz gelemiyor biliyorsunuz. Allah'tan istemeyi ona dua dua yalvarmayi bırakmayın sakın dünya ve ahiret saadeti dileyin. Allah yar ve yardımcınız olsun inşallah.
Selamun Aleyküm Hoş geldiniz, Cennetbahcemiz sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemiz reklam gelirleri ile ayakta tutulmaktadır. Destekleriniz için teşekkür ederiz.

4.4k soru

4k cevap

26.4k yorum

820 üye

...