Is ariyorum.. duam Kabul olur mu?

0 beğenilme 0 beğenilmeme
16 gösterim
14 Mayıs Genel Sorular kategorisinde ww.ww (180 puan) sordu

Merhaba hocam,

Size bir sorum olacaktı benim başım kapalı değil.  Şu anda iş arıyorum ve karşıma çok iyi bir iş çıktı CVmı gönderip beni işe almaları için dua edeceyim. Yalnız size bir sorum var hocam daha önce size bu işi arıyorum konusunda birileri yazmış ve sizde ona en aşağıda böyle yazmışsınız:

-. Duadan önce tevbe ve istiğfar edilmelidir. Günah işleyen, haramlardan uzak durmayan bir kulun duası kabul edilmeye layık değildir.

Benim başım açık olduğu için doğal olarak her gün günaha giriyorum maalesef benim sorum o zaman günaha girdiğim için o zaman dualarım hiçbir şekilde duyulmaz mı ne yapmalıyım bu işi çok istiyorum beni ilerde gerçekten çok yükseltecek yükseltecek bir fırsat bu şimdiki işimi Ararken çok dua ettim namazımı kıldımAllaha şükürler olsun ki nasip etti aynı şekilde aynı istekte daha iyi bulduğum iş istiyorum ama korkuyorum dualarım kabul olmaz mı veya hem güneşlik hem yüzsüzlük edip avuçlarımı açıp Allah’tan böyle bir şey istemek doğru mudur. 

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
14 Mayıs misafir cevapladı
Hayır ne olursanız olun o kapıyı asla bırakmayın Allah kalplere bakar dış görünüşe değil sizin tesettürlü olmamanız ayrı bir günah inşallah Allah bir gün size nasip eder. Denizin köpükleri kadar gunahimiz da olsa Allah'ın kapısından başka gidecek kapımız mı var. Siz dua etmekten hiç vazgecmeyin inşallah Allah ona açılan elleri geri çevirmez. Allah çok merhametlidir affedicidir.
Selamun Aleyküm Hoş geldiniz, Cennetbahcemiz sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemiz reklam gelirleri ile ayakta tutulmaktadır. Destekleriniz için teşekkür ederiz.

4,353 soru

3,957 cevap

18,085 yorum

815 üye

...