Ben işim gereği bayanlarn avret bolgesıne agda yapıyorm bu durumda gusul almam gerekır mı.

0 beğenilme 0 beğenilmeme
35 gösterim
4 Ocak 2018 Dini Sorular kategorisinde misafir sordu
Ben içim gereği bayanların ozel bolgesıne yanı avret bolgelerins agda yapıyırm bu bolgelerı goruyorm bu durmda gusul almam gerekır mı

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
5 Ocak 2018 misafir cevapladı
Guslü Gerektiren Haller ikidir. bu iki durum dışında boy abdestini gerektirecek hal yoktur.:

1. Cinsel ilişkide bulunmak:**** gelmese bile erkekle kadının cinsel organları birbirine kavuşursa gusül gerekir.

Resulullah (s.a.v.) bu konuda şöyle buyurmaktadır: "Kadının ve erkeğin sünnet mahalleri birbirine dokunur da kertik kaybolursa gusül, lazım gelir. "(1)

2. İhtilam olmak: Erkek veya kadından uyku ya da uyanıklık halindeyken şehvetle meninin çıkması da guslü gerektirir. Resulullah (s.a.v.)'a: "Bir kimse elbisesinde ıslaklık bulsa, ancak ihtilam olduğunu hatırlamasa yıkanması gerekir mi?" diye soruldu. Resulullah (s.a.v.): "Evet gerekir" diye cevapladı. Sonra ihtilam olduğunu görüp de yaşlık göremeyen kimseden soruldu. Resulullah (s.a.v.): "Ona gusül gerekmez" dedi.."Fakat  başkasının avret yerine bakmak günahtır başka bir iş yapılsa daha uygun olur islami açıdan.
Selamun Aleyküm Hoş geldiniz, Cennetbahcemiz sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemiz reklam gelirleri ile ayakta tutulmaktadır. Destekleriniz için teşekkür ederiz.

4,353 soru

3,957 cevap

18,082 yorum

815 üye

...