Arkadaşımı şarkılı bir yere çağırmam hakkında

0 beğenilme 0 beğenilmeme
5 gösterim
4 gün önce Dini Sorular kategorisinde Meraklı üye (400 puan) sordu
Hocam biliyorum çok soru soruyorum ama bu konu uzun zamandır aklımı kurcalıyordu düşünüp bir sonuca da varamadım. Ben arkadaşımı şarkı söylenen bir mekana eğlenmek için çağırsam gitsek beraber o şarkıcı da arada küfre düşüren sözleri olan şarkılar söylese ve benim arkadaşım da bunların küfre düşürdüğünü bilmeden onaylarak dinlese ve bu sözleri söylese ben de arkadaşımı bu mekana çağırdığım için küfre düşmüş olur muyum ? yani insanların kendi iradeleri var ve neyin doğru neyin yanlış olduğunu anlarlar ve benim amacım oraya eğlenmeye gitmek sonuçta küfre düşüren sözleri dinlemeye veya dinletmeye gitmek değil ama arkadaşının küfre düşmesine vesile olmuş olursun diye de düşünce geliyor aklıma cevaplar mısınız ?

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
4 gün önce misafir cevapladı
Ameller niyetlere göredir siz nasıl o şarkıları dinlerken tastiklemeden sırf egelenmek için dinliyorsaniz arkadaşlarınız da öyle dinliyor olabilirler bunun tersinin olduğunu bilmiyoruz öyle değil mi. Bu gibi durumlarda aklınıza takılacağına böyle yerlere bir başkasını goturmeyin en azından siz vesile olmayın derim. Çünkü bir günaha vesile olan onu yapmış gibidir biliyorsunuz. Bu nedenle daha dikkatli olmalıyız.
Selamun Aleyküm Hoş geldiniz, Cennetbahcemiz sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemiz reklam gelirleri ile ayakta tutulmaktadır. Destekleriniz için teşekkür ederiz.

4,254 soru

3,866 cevap

5,348 yorum

783 üye

...