Arkadaşımı şarkılı bir yere çağırmam hakkında

0 beğenilme 0 beğenilmeme
7 gösterim
11 Haziran Dini Sorular kategorisinde Meraklı üye (440 puan) sordu
Hocam biliyorum çok soru soruyorum ama bu konu uzun zamandır aklımı kurcalıyordu düşünüp bir sonuca da varamadım. Ben arkadaşımı şarkı söylenen bir mekana eğlenmek için çağırsam gitsek beraber o şarkıcı da arada küfre düşüren sözleri olan şarkılar söylese ve benim arkadaşım da bunların küfre düşürdüğünü bilmeden onaylarak dinlese ve bu sözleri söylese ben de arkadaşımı bu mekana çağırdığım için küfre düşmüş olur muyum ? yani insanların kendi iradeleri var ve neyin doğru neyin yanlış olduğunu anlarlar ve benim amacım oraya eğlenmeye gitmek sonuçta küfre düşüren sözleri dinlemeye veya dinletmeye gitmek değil ama arkadaşının küfre düşmesine vesile olmuş olursun diye de düşünce geliyor aklıma cevaplar mısınız ?

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
11 Haziran misafir cevapladı
Ameller niyetlere göredir siz nasıl o şarkıları dinlerken tastiklemeden sırf egelenmek için dinliyorsaniz arkadaşlarınız da öyle dinliyor olabilirler bunun tersinin olduğunu bilmiyoruz öyle değil mi. Bu gibi durumlarda aklınıza takılacağına böyle yerlere bir başkasını goturmeyin en azından siz vesile olmayın derim. Çünkü bir günaha vesile olan onu yapmış gibidir biliyorsunuz. Bu nedenle daha dikkatli olmalıyız.
Selamun Aleyküm Hoş geldiniz, Cennetbahcemiz sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemiz reklam gelirleri ile ayakta tutulmaktadır. Destekleriniz için teşekkür ederiz.

4,352 soru

3,956 cevap

17,694 yorum

813 üye

...