0 beğenilme 0 beğenilmeme
11 gösterim
Genel Sorular kategorisinde (120 puan)
Selamünaleyküm hocam ben 23 yaşındayim bayanım. ve bir derdim var aklıma da siz geldiniz size yazmak umarım işime yarar. Hocam benim hiç arkadaşım yok o kadar yalnızım ki inanın 1 yıl telefonum kapalı kalsa bir kişi arayıp sen nerelerdesin demez o kadar yalnızım ki asla bir tane bile yok arkadaşım. Lise de üniversitede arkadaşlarım oldu tabiki fakat ne olduysa eninde sonunda o arkadaşlarim bana sırtını döndü ve karsiliki hep küstük ya da bağı kopardık çok sevdiğim 6 yıllık tek bir dostum vardı o da bana öyle bir kazık attı ki geçen gün onunla da yollarımı ayırmak zorunda kaldım anlayacağınız benim hiç arkadaşım olmuyor acaba birinin ahını mi aldım da Allah beni yalnız bırakıyor diye düşünmeye de başladım 5 vakit namazımı kiliyorum ve 5 vakit namaz ardından mutlaka kuran da okuyorum böyle ibadetler söylenmez tabi ki ama artık şeytan vesveseleri bıktırdı beni hep boşa kılıyorsun Allah seni hep yalnız bırakıyor boşa kur an okuma arkadaş istiyorsun vermiyor haşa böyle vesvese vermeye başladı acaba yalnız kalmak bu dünya da bir sınavım mi diye düşünmeye başladım siz ne yapabilirsiniz onu bile bilmeden biriyle paylaşmak için size yazdım acaba benim okuyabilecegim yalnızlıktan kurtulabilecegim bir dua yok mudur? Allah razi olsun sizlerden

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Allah kabul eylesin ibadetlerinizi inşallah. Şeytanın vesveselerine kulak asmayin Allah kullarını imtihan edecek tabiki yoksa cennet ve cehennem neden var. Fakat şeytan sizi ümitsizliğe sürüklemeye çalışıyor hiç bir imtihandan dolayı Allah'tan ümit kesilmez. Hakkımızda neyin hayırlı olduğunu bilmiyoruz Allah'ın hikmetinden sual olunmaz belki de sizin için en hayırlısı budur. Allah'a dua etmeye devam edin karşınıza hep hayırlı insanlar çıkarsın diye. Allah yar ve yardımcınız olsun inşallah.
Selamun Aleyküm Hoş geldiniz, Cennetbahcemiz sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemiz reklam gelirleri ile ayakta tutulmaktadır. Destekleriniz için teşekkür ederiz.

4.4k soru

4k cevap

41.1k yorum

827 üye

...