0 beğenilme 0 beğenilmeme
30 gösterim
Namaz kategorisinde (220 puan)
düzenledi
Selamunaleyküm.ben yaklasık 6-7 ay önce kıbleyi bilmiyerek yanlış yöne doğru namaz kıldım.yani evimizde kıble çapraz oluyor bazen çaprazlığı tam ayarlayamıyordum ailemde bazen çaprazlığı ayarlayamıyorlardı.ama kıble belliydi bende merak ettiğim için telefonuma kıble bulma programı indirmiştim ve baktığımda evdeki çapraz kıble biraz düz oldu.bende inamdım ve kaç kez öyle namaz kıldım bilmiyorum ama azdı sayısı sonra tekrar kıble programına baktım bu sefer de herzamnki kıldığımız önceki yön doğru çıktı.asıl doğru kıble herzamanki yönmüş.yani kıbleyi bulmadan önce kıbleyi doğru bulsun diye telefonu sallamak gerekiyordu başka bir yerde böyle bulmuştum evimizdede  sallamak aklıma gelmedi bende bilemedim doğru bulur sandım bilmeyerek hata yaptım ve  programa inandım bilmiyerek namazın yönünü biraz değiştirerek yanlış yöne kıldım bu kıldığım namazlar kabul olmuşmudur.ve eğer ailemden biri daha bana inanıp yanlış kılmış ise onunkide kabul olmuşmudur.

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Kendi bilginize göre tespit yaparak veya bildiğini sandığınız birine danışarak kıbleye yönelip kıldığınız namazları kaza etmek gerekmez.

Selamun Aleyküm Hoş geldiniz, Cennetbahcemiz sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemiz reklam gelirleri ile ayakta tutulmaktadır. Destekleriniz için teşekkür ederiz.

4.5k soru

4k cevap

52k yorum

874 üye

...