0 beğenilme 0 beğenilmeme
63 gösterim
Genel Sorular kategorisinde
Selamın aleyküm öncelikle nişanlıyız ama nişanlım bir yaratıcının var olduğuna inanıyor ama allah olarak inanmıyor ve hiç bir dini istemiyor. Biz evlenmek üzereyiz ama imam nikahı yaptığımız zaman imam nikahı kabul olur mu ? Ve ya bu kişi bana evlendiğimiz zaman da haram olur mu ?

3 Cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Müslüman bir hanımın, ister Ehl-i kitaptan olsun, ister olmasın, Müslüman olmayan bir erkekle evlenmesi haramdır. Müslümanlığı kabul etmedikçe, yapılacak nikah sahih değildir. Bu husus, Kur'an-ı Kerim'de şöyle belirtilmektedir:

"İman etmelerine kadar; puta tapan erkeklerle mü'min kadınları evlendirmeyin."(Bakara, 2/221).

"Müslüman kadınlar inkarcılara helâl değildir; onlar da bunlara helâl olmazlar." (Mümtehine, 60/10).
İnanmayan bayan ama
0 beğenilme 0 beğenilmeme
Değerli Kardeşim

İSTER ÇOK SEVİN ALLAH SEVGİSİNİ AŞMASIN YANİ AYRILIN MÜSLÜMAN BİR ADAMLA YADA BAYANLA EVLENİN ÇOCUKLARINIZDA ALLAH SEVGİSİ AŞILANMAZ VE HER YOLLA GİDERLER O YÜZDEN NE EVİNE BEREKET GELİR NEDE EVLİLİĞİNE HER ŞEY HARAM OLUR  EVLENMEDEN İMANA GETİRMEYİ DENEYİN AMA ÇOK ZOR OLUR AĞAÇ YAŞKEN EĞİLİR AMA İMKANSIZ DA DEĞİL    HOCALARA SORUN CAMİ HOCALARI ONLARDA BUNU DİYECEK BELKİDE YAPMAYACAK İMAM NİKAHI
0 beğenilme 0 beğenilmeme
Sevgi her şeyi aşar kardeşim eğer gerçekten seviyorsan tüm farklılıklara tüm insanların akıl vermelerine rağmen evlen.

Selamun Aleyküm Hoş geldiniz, Cennetbahcemiz sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemiz reklam gelirleri ile ayakta tutulmaktadır. Destekleriniz için teşekkür ederiz.

4.5k soru

4k cevap

51.9k yorum

872 üye

...