Düğünden once verilen söz

0 beğenilme 0 beğenilmeme
13 gösterim
12 Mart Genel Sorular kategorisinde Sıla sordu
Merhaba hocam,

Kusur bakmayın uzun bir soru olacak, fakat benim icin cok önemli..

Biz eşimle evlenmeden ailesiyle ayni ev de yaşama konusunu cok tartışdık.. 1 erkek (23 yaşında) birde kiz kardeşi var
Bunu kabul edemeyeceğimi ilk günden itibaren söylemiştim.. yurt dışında yaşadığım icin onunda buraya gelmesini istedim oda onaylamisti..
Eşimin annesi ve babası ayrılma noktasına kadar geldiler ve evlenmemize 1 sene kala tamamen ayrıldılar.. düğünümüze 3 ay kala da babası düğünden sonra evden ayrılacağını belirtti.. erkek kardeşi de ilim öğrenmek icin gidecegini belirtmişdi..
Bunun üzerine eşim ve annesi ayni evde yasamak için tekrar sordular ve onaylamadim onlarda bunu kabul etti..
Fakat babaları başlarında durmayacağı için Türkiye'ye gelmeyi en azından yakınlarında olmayı kabul ettim.. eşim maddi olarak en azından iş bulana kadar 3 aylığına birlikte yasamak istedi bende bu süreyi kabul ettim.. düğünümüzden sonra babası evden ayrılmadı erkek kardeşi de ilim ogrenmeye 3 ay sonra gidip 2 ay sonra geri döndü..
Maalesef 3 ay sonra evimizi konuşulduğu gibi ayıramadık.. konusu açılınca kayinvalidem kriz geçirip bayıldığı icin bi kac kez.. (kriz sorunu bizim evliliğimizden öncede vardı) korkup konuyu kapattım ozamandan beri de açmıyorum.. benim yüzümden başına bişey gelsin istemem.. eşime yinede arada söylüyorum.. el birliği ile çalışıp 1 sene sonra eve girelim dediler.. ama erkek kardeşi 1 bucuk sene boyunca çalışmadı dolayısıyla iki sene oldu hala ayrılmadık.. demem o ki ben asla kabul etmedim..  düğünden beri de mecbur bırakıldım verdikleri söze rağmen.. bu şekilde mutsuzum.. tesettürlü oldugum icin eşimin erkek kardeşi evde oldugu müddetçe de odamdan çıkamıyorum yada bol giyinmekten kurtulamıyorum.. bu şekilde ben mutsuzum.. ve bu evliliğimize bi cok kez yansıdı.. ben yapamayacagimi bildiğim için söyledim.. asla ve asla evlenmeden oncede belirttim ayri eve cıksak bile ne manevi ne de maddi olarak asla annesini kiz kardeşini ortada birakmayacaktık..  maddi olarak esimle birlikte bi sorunumuz yok iki aileye de bakabiliriz.. yurt dışına gitmek istiyorum.. 1 kızı ve bir oglu daha var.. yalnız kalmiyor.. ben korkuyorum hocam.. ayri eve çıkıp ah almış olurmuyum.. günah işlemiş olurmuyum?

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
12 Mart misafir cevapladı
slâm’a uygun bir hayat tarzı geliştirmekle mükellef olan mü’minler, hayatın her alanında karşılaştıkları sorunlar ve güncel problemlerinin çözüme kavuşturulmasında güvenilir bir kuruma ihtiyaç duymaktadırlar.
bol bol dua edin
Selamun Aleyküm Hoş geldiniz, Cennetbahcemiz sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemiz reklam gelirleri ile ayakta tutulmaktadır. Destekleriniz için teşekkür ederiz.

3,292 soru

2,907 cevap

441 yorum

675 üye

...