Allah herkesi doğuştan adaletli mi yarattı?

0 beğenilme 0 beğenilmeme
15 gösterim
15 Mayıs 2018 Allah C.c kategorisinde Gökhan sordu
Selamün Aleyküm,Etrafimdaki herşeyi sorgulayan ,onlardan ders çıkarmaya çalışan birisiyim.İnandığım şeyin cevabını bulamadım size sormak istiyorum.Allah herkesi bu dünyaya toplamda adaletli bir donanımla mı gönderdi?Bazıları zeki/güzel/yakışıklı/zengin bazıları engelli/fakir/sıkıntılı bir adalet olmalı değil mi? Eğer Allah'ın adaleti mahşer gününde ortaya çıkacak diyorsanız.Bir sorum daha var.İki tane Müslüman olmayan kişi ölüyor.İkiside ceheneme gidecek dinimize göre.Ama birisi iyilik yapıyor hep,diğeri kötülük .Bunların farkı nerde çıkacak? Son olarak Mevlana yazılarında kötü yaratılışlı demişti Firavun için bunu da açıklar mısınız? Allah razı olsun.

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
16 Mayıs 2018 misafir cevapladı
Allah yolunda gitmeyen herkez nereye gidecek allah karar verir ve insanin en iyisi yakisikli veya herhangi birseyle olmaz onemli olan ic guzelliktir allah birini yakisli yaratmistir eger o ibadetlerini yapmiyorsa o inadet yapan cirkinden daha kotudur
Selamun Aleyküm Hoş geldiniz, Cennetbahcemiz sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemiz reklam gelirleri ile ayakta tutulmaktadır. Destekleriniz için teşekkür ederiz.

4,314 soru

3,924 cevap

10,521 yorum

802 üye

...