0 beğenilme 0 beğenilmeme
21 gösterim
Genel Sorular kategorisinde
Hocam selamın aleyküm. Çok zor bi durumdayım ve yardıma ihtiyacım var . Ergenliğe girdiğim gündem beri her ramazan orucumu tuttum . Ama hayızlı iken tutmadım . Bazı günler ise istemeyerekte olsa orucu mu bozdum . Borcum ne kadar bilmiyorum . Ve bu ramazan geçmişe yönelik bütün borçlarımı temizlemek istiyorum.. 4,5. Belki 6 aya yakın tutmadığım günler var bunları üst üste tutmakla bitiremem sabahtan akşama kadar çalışıyorum çok zorlanırım .. bana bu konuda lütfen yardımcı olurmusunuz

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Hayızlı iken tutamadiginiz borclarinizi kışın günler kısa iken tutmanizi tavsiye ederim. İlk önce hesaplayin kaç gün tutmaniz gerekiyor. Bir çizelge hazırlayın her tuttuğunuz orucun üzerini çizin yavaş yavaşta olsa zamanla biter inşallah. Kış aylarının dışında da gücünüz yettigi kadar tutabilirsiniz kandiller olur veya ramazandan sonraki şevval ayında olur ya da kurban bayramindan önceki dokuz gün olur bunlar hem tutulması çok sevap günler hem borçlardan kurtulmaniza yardım eder. Bir de dikkatimi bilerek bozdugunuz oruclar çekti umarım yanlış anlamisimdir. Ramazanda orucunuzu bilerek bozdu iseniz 61 gün kaza orucu tutmaniz gerekir.
Selamun Aleyküm Hoş geldiniz, Cennetbahcemiz sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemiz reklam gelirleri ile ayakta tutulmaktadır. Destekleriniz için teşekkür ederiz.

4.4k soru

4k cevap

26.8k yorum

820 üye

...