Allah’ın Zatı ve Hayalimizde Oluşan Kavram

0 beğenilme 0 beğenilmeme
9 gösterim
16 Mayıs 2018 Allah C.c kategorisinde Vedat sordu
Selamın aleyküm benim sorum şöyle: Bazen dua ederken veya Allah’ı düşünürken aklımda haşa insan suretinde bir varlık zuhur ediyor ve ben bundan dolayı rahatsız oluyorum. Defalarca bu düşünceyi silmek yıkmak için uğraştım ama bilinç altına yerleştiği için zannediyorum, ister istemez kendimi bu düşünce içerisinde buluyorum. Bundan nasıl kurtulabilirim ya da başka türlü onu tahayyül edebilir miyim? Teşekkürler.

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
30 Ağustos 2018 Kaanyvz (440 puan) cevapladı
Selamün Aleyküm Kardeşim,

Bu bir vesvesedir. Vesvesenin gelmesi yüzünden mesul olmazsınız. O yönden endişeniz olmasınız. Vesveye önem verdikçe şişer, büyür; önem vermedikçe küçülür, söner. Aklınıza böyle bir vesvese geldiğinizde euzü ve besmele söyleyin ve kafanıza takmayın. Eğer kafanıza takarsanız ve duanızı yarıda bırakıp düşünmeye başlarsanız, gittikçe büyür ve içinden çıkamazsınız. Bu hayal geldiğinde kafaya takmayın, hiç düşünmeyin ve "vesvesedir, Allah'a sığınırım." deyin.
Selamun Aleyküm Hoş geldiniz, Cennetbahcemiz sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemiz reklam gelirleri ile ayakta tutulmaktadır. Destekleriniz için teşekkür ederiz.

4,351 soru

3,956 cevap

17,629 yorum

813 üye

...