duam kabul olmadı neden

0 beğenilme 0 beğenilmeme
34 gösterim
16 Mayıs 2018 Genel Sorular kategorisinde gülşah sordu
Yıllarca Allaha dua ettim istediğim bir şey vardı tam yedu sene boyunca ağladım yalvardım yakardım ams nafile dinu günler dedim cuma günü aklıma gelen her dua ile ettim ama nafile.Yoruldm çevremdekiler imkansuz dedi ben yine umutla dua ettim ama umutlarim kırildi.Artık dua etmem içimden gelmiyor nasl olsa olmaz .Yok hayirlisi buymuş yok daha iyisi olacakmiş artık bu sözlere kanmıyorum.Zor zamanlarimda yanımda olmayan bir Allaha inanmiyorum artk.

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
16 Mayıs 2018 misafir cevapladı
Bacım böyle deyip dinden çıktın ben 16 yaşında kaza geçirdim 18 yaşındayım 2 yıldır tekerlekli sandalye deyim ama asla böyle şeyler yapmadım çünkü allah sevdiğine dert verirmiş öyle olmasa peygamberimiz hem öksüz hem yetim hem bu kadar zorluk cekermiydi .
Diyorumki allahım bana bu hastalığı verdiğin için hamdolsun eğer bu musibet vermeseydin doğru yolu bulamazdım demek istediğim şu her hayır gözüken de şer şer gözüken de hayır vardır ben de dedim niye ben niye oldu böyle ama hatta ettiğimi anladım tövbe ettim ve namaza başladım allah sevdiğine dert verirmiş .
Sende tevbe et allaha yönel dua et sabır et allaha yönel la ilahe illallah muhammed resullulah
Selamun Aleyküm Hoş geldiniz, Cennetbahcemiz sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemiz reklam gelirleri ile ayakta tutulmaktadır. Destekleriniz için teşekkür ederiz.

4,271 soru

3,878 cevap

6,087 yorum

788 üye

...