O zaman orucum da bozuldu mu ?

0 beğenilme 0 beğenilmeme
16 gösterim
25 Mayıs 2018 Genel Sorular kategorisinde misafir sordu
Tamam hocam allah razı olsun zor durumda olduğum için üst üste yazdım hakkınızı helal edin ama bir yerde okudum **** sonradan çıkarsa tekrar gusül gerekir yazıyor o zaman orucum da bozuldu mu çünkü masturbasyon sonrası **** çıkmamıştı sonradan çıktı ?

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
25 Mayıs 2018 misafir cevapladı
İhtilam olan veya cinsel ilişkide bulunan bir kimse, idrarını yapmadan veya çokça yürümeden veya yatıp uyumadan yıkansa da, sonra kendisinden meninin arta kalan kısmı çıkacak olsa, ikinci kez yıkanması gerekir.

Fakat idrarını yaptıktan veya epeyce yürüdükten veya uyuduktan sonra şehvetsiz olarak gelecek****i guslü gerektirmez. Çünkü bu durumda o****i, yerinden, şehvet olmaksızın ayrılmış bulunur. Yine bir kadından, yıkandıktan sonra, kocasının menisi çıkacak olsa, tekrar gusletmesi gerekmez.
Birinci paragraftaki gibi ise sizin durumunuz oruç bozulur bir gün kaza orucu tutulur. İkinci paragraftaki gibi yaptiysaniz oruç bozulmaz gusül de gerekmez. Yani gusül almadan önce nasıl hareket yaptiginiza bakıp karar veriniz.
Selamun Aleyküm Hoş geldiniz, Cennetbahcemiz sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemiz reklam gelirleri ile ayakta tutulmaktadır. Destekleriniz için teşekkür ederiz.

4,353 soru

3,957 cevap

18,085 yorum

815 üye

...