0 beğenilme 0 beğenilmeme
15 gösterim
Genel Sorular kategorisinde (120 puan)
Belediye otobüsü şoförü yüm yolcu taşıyorum fakat yüksek tansiyon hastasıyım arada dil altı almak zorunda yim hem kendi hemde yolcuların hayatını tehlikeye atmak için sadece hafta tatillerinde oruç tutup gerisini kefareti ni odesek olurmu

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Hastalık: Hastalık da birtakım ruhsatların sebebi olan bir durumdur. Yüce Allah, bölüm başında zikredilen âyette hiçbir kayıt getirmeden hasta olanların, iyileştikleri bir vakitte oruç tutabileceklerini ifade etmiştir. Bu bakımdan oruç tuttuğu takdirde hastalığının artmasından veya uzamasından endişe eden, yahut böyle olmamakla birlikte oruç tutmakta zorlanacak olan kimseler oruç tutmayabilir veya başlamış bulundukları orucu bozabilirler. Oruç tuttuğu takdirde hasta olacağı tıbbın verilerine göre kuvvetle muhtemel olan kişinin de hasta hükmünde olduğu söylenmiştir.
Hafta sonları tutabiliyorsaniz tutun tutamadiginiz Oruçlar için de fidye verirsiniz.
Selamun Aleyküm Hoş geldiniz, Cennetbahcemiz sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemiz reklam gelirleri ile ayakta tutulmaktadır. Destekleriniz için teşekkür ederiz.

4.4k soru

4k cevap

26.4k yorum

820 üye

...