Ani sinirle hak etmeyen birine beddua ettim sonrasında tövbe ettim bedduamı geri aldım ve duacı oldum beddua tutar mı ?

0 beğenilme 0 beğenilmeme
64 gösterim
20 Eylül 2018 Dualar kategorisinde erik ağacı (140 puan) sordu

Hocam 3 sene önce arkadaşımla havuza gitmiştik bu arkadaşım havuz da bana fiziksel şakalar yapıyordu uygun olmayan yerlerimi elliyordu uyarıyordum,dövüyordum dinlemiyordu çok fazla uyardım dinlemedi ben de arkadaşıma seni çok üzecek bir şey söylerim dedim yine de rahatsız edici hareketlerde bulundu sonra inşallah annen hakkı rahmetine kavuşur dedim( annesi kanserin son evresindeydi bunu dediğimde)sonrasında arkadaşım çok üzüldü özür diledi ben de affettim onu tövbe ettim bedduamı geri aldım annesinin adına dua ettim ve çok pişman oldum ama annesi 2-3 ay sonra vefat etti. Hocam hala vicdan azabı çekiyorum annesinin vefatinin benimle ilgisi var mıdır ? Yaptığım araştırmalara göre suçsuz birine edilen beddualar tutmaz deniyor bu doğru mudur?
Hocam acil cevaplanırsa çok sevinirim.

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
20 Eylül 2018 misafir cevapladı
Bela okumak ve lanet okumak kolay kolay yapılmaması gereken şeylerdir çünkü Allah katında mesuliyetleri çok büyüktür. Ama bir günah ne kadar büyük olursa olsun tövbe edildiği takdirde Allah'ın izniyle mutlaka kabul edilir. Allah kendisine şirk koşulması dışında bütün günahları bağışlar buyrulmuştur. Sizde madem pişman oldunuz ve eğer samimi bir tövbe ettiyseniz Allah tövbenizi inşaallah kabul edecektir.
suçsuz bir insana etmişsiniz inşallah sizin bedduanizla olmamıştır bunu allah'tan başka kimse bilemez.
Selamun Aleyküm Hoş geldiniz, Cennetbahcemiz sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemiz reklam gelirleri ile ayakta tutulmaktadır. Destekleriniz için teşekkür ederiz.

4,354 soru

3,957 cevap

18,321 yorum

815 üye

...