0 beğenilme 0 beğenilmeme
44 gösterim
Allah C.c kategorisinde (120 puan)

selamlar

çok büyük bir günah işledim ve çok pişmanım. Sevgilimle bir ilişkiye girdim (namus meselesi kısaca, ve 3 ay önce ayrıldık) ve Allah beni aff edermi diye soracaktım. Namaza başladım, dinime geri dönüş yaptım ama hala korkuyorum. Namus temizlenmek için öldürülmemi gerek? Lütfen yardım edin günafım aff okurum 

Kardeş neden onunla(zina yaptığın kişiyle) evlenmiyorsun ?

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Evlilik bağı bulunmayan kadının yüzü ve eli dışında kalan yerlerine bakmak caiz değildir. Yüz ve ele de şehvetle bakmak caiz değildir. Bakmak caiz olmayacağı gibi dokunmak da caiz olmaz. Sevgili edinmek dinen haramdır, onun için bu sayılanların için de tövbe edin.  Hz. Fatıma annemiz (r.a) hep kemal-i iffetle tam anlamıyla bir Peygamber (a.s.m) kızı olmuştur. Allah da O'nu, Hz. Ali (r.a) gibi Eşini çok seven bir ilim ve şecaat kahramanı ile evlendirdi. İkisi de evliliklerinden çok mesud oldular. Allah'ın seni affedip affetmeyeceğini bilemem, ancak ümit kesmemek gerektir. Tövbe kapısı açıktır. Bolca göz yaşları akıtın. Evli olmayıp da zina eden kişinin cezası 100 sopa değnek vurulmaktır. Evli olup zina eden de recmedilir. (4 adil şahid veya kendisi itiraf ederse) Bu cezalardan kişiler değil devlet sorumludur. Devlet de uygulamıyor. Sen tevbe et. "Affeder." diye gurura düşme, "Hiç affetmez" diye ümitsizliğe düşme.
Selamun Aleyküm Hoş geldiniz, Cennetbahcemiz sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemiz reklam gelirleri ile ayakta tutulmaktadır. Destekleriniz için teşekkür ederiz.

4.4k soru

4k cevap

35.2k yorum

821 üye

...