0 beğenilme 0 beğenilmeme
26 gösterim
Genel Sorular kategorisinde (180 puan)
Hocam, hayirli günler.

Size bir sorum olacakti, ben gecen hafta sözlendim severek istediğim biriyle. Yanliz benim kucuk erkek kardeşim babami evlenecigim kisi hakkında yalan iftiralar etti. Babamda kardeşimin lafına dayanarak benim hakkımda olmadık seyler bagirip söyledi, insanin gercekten gururuna dokanan seyler. Benim kardeşimde irkcilik var, kendi nisanlisi turk olduğu icin ve cevreleri kurtlerden nefret ettigi icin (sözlüm kurt) böyle bir yola başvurdu babami olmadık seylerle evleneceğim kisiyle ve ailesi hakkında yalan sözler söyledi. Ailem evlat ayrimciligi çok yapiyor, biz 3 kardeşiz abim ve ben zamanında yemediğimiz dayak söz kalmadı yanliz en küçüğümüze asla böyle seyler yapmadılar. Babam suanda 3 haftadır bana karşı tavır almis ve kucuk kardeşimi hep destekliyor. Kahvaltı edeceklerinde yemek yiyeceklerinde hep kucuk kardeşime sesleniyorlar beni görmek istemiyorlar. Sadece buda degil bunun yani sırasında devamla babam hakkımda kötu seyler söyluyor. Canimin cehenneme gittmesini bu evden s*ktir olup gitmemi dahada ağır sözler. Babam camiden çıkmaz hocam, 5 vakit namazinida kilar. Ama sırf ben istediğim insanla evlenmek istediğimi icin bana yapmadiklarini bırakmıyorlar. Bazı dönemler namaz kilmiyorum sonra vaktimin geldi dönemler kilmaya basliyorum o dönemlerde çok uzerime geliyorlar hocam. Ne zaman namaz kilmazsam bir hafta hersey daha hafif evde bana karşı namaz kilmaya basladigim dönem ev cehenneme dönüyor burda demek istediğim seyde. Ben ne zaman namaz kilmaya baslasam ev cehenneme dönüyor ve benim böyle butun enerjimi gucumu alıp beni böyle namazdan soğutmaya calisiyorlar. Odamdan hiç cikmiyorum hocam bazı günler ac sususuz yatıyorum. Çok kötu durumdayım bana bu yaptiklarini hiç bir zaman unutmayacağım, evlenip gittgimde ise bidaha asla onlarla görusmek konuşmak istemiyorum. Bazı insanlar birilerin kıymetini ya kisi öldükten sonra anlıyorlar yada gittikten sonra benim ailem ayni öyle. Ben simdi ne yapmalıyım hocam, kendimi çok yanliz hissediyorum etrafımda hep düşmanlar varmis gibi tutsak altında yaşıyorum. Bazen dayanamıyorum aklıma kötu kötu seyler geliyor ama hep tekrarlamaya calisiyorum; insanoğlu icin rabbimin zoruna gidecek seyler yapma, dayan cikacaksin elbet bir gün bu evden.

..

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Bu yaşananlar sizin imtihaniniz sabrederseniz her yönden kazanırsınız inşallah. İnsanoğlu imtihan için burda sonucunda da cennet ve cehennem var Allah kaybedenlerden eylemesin bizleri. Size tavsiyem sadece sabır sabrederken de anne babayı kıracak bir davranışta bulunmayin onlar ne yaparsa yapsın biz onlara isyan edemeyiz tabiki sizi Allah yolundan alikoymaya çalışmıyor iseler yani onun dışında dünyalık olarak bize ne zararları olursa olsun onları üzmeye hakkımız yok bunu da tabiki sadece Allah rızası için yapıyoruz. Siz Allah'a siginin yardım isteyin hakkınızda hayırlı olanı isteyin evde imtihan oluyorsunuz diye sakın yanlış bir insanla eğlenip gitmeye çalışmayın. İmtihan olucaksak bu baba evinde de olur koca evinde de olur. Hakkınızda hayırlı olanı Allah nasip eylesin Allah yar ve yardımcınız olsun inşallah.

Selamun Aleyküm Hoş geldiniz, Cennetbahcemiz sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemiz reklam gelirleri ile ayakta tutulmaktadır. Destekleriniz için teşekkür ederiz.

4.5k soru

4k cevap

59.7k yorum

890 üye

...