0 beğenilme 0 beğenilmeme
14 gösterim
Genel Sorular kategorisinde
Selamun aleyküm hayırlı günler. Hocam çalıştığım iş yerinde dükkan kirasını her ayın 1 inde düzenli olarak ben mal sahibine verirdim ve kirayı vermem ayın 1 ini hiç geçmezdi. Bir ay bizim mal sahibi ayın 1 inde gelmedi onun yerine başka bi adam geldi bana dükkan kirasını almaya geldiğini söyledi bende ona verdim çıkarken benim patronumada selam söyledi . Ertesi gün yani ayın 2 sinde bizim mal sahibi geldi ayın 1 inde gelemedigini bugün müsait (yani ayın 2 sinde müsait olduğunu) söyledi ve kirayı istedi. Ben çok şaşırdım bizim patron bana kızdı polise gittik ifade verdik. Ancak patronum benden kira ücreti olan 750 tl yi maaşımdan kesti. Bende ihtiyacım olduğundan işten çıkamadım birşey diyemeden 750 tl yi verdim ancak ondan sonraki günler benim 100 tl ye ihtiyacım oldu bende patronumdan gizli kasadan 100 tl para aldım ama ona söyliyemedim çünkü 750 tl mi ona verdigim için kendimi zor durumda hissettim. Şimdi içimde bi sıkıntı var 100 tl yi geri vermem gerekir mi bu sıkıntı mı giderirseniz çok sevinirim . Bir de hocam benim 750 tl yi vermem doğru yanlış mı ? Çok teşekkür ederim.

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
kirayı bir başkasına vermiş olmanız sizin hataniz dolayısıyla cebinizden kira bedeli alınması normal. Sonuçta dükkan sahibi mağdur olmuş oldu. Buna karşılık izinsiz kasadan para almanız kulhakkidir bir an evvel yerine koymanız gerekir.

Selamun Aleyküm Hoş geldiniz, Cennetbahcemiz sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemiz reklam gelirleri ile ayakta tutulmaktadır. Destekleriniz için teşekkür ederiz.

4.5k soru

4k cevap

51.9k yorum

872 üye

...