0 beğenilme 0 beğenilmeme
35 gösterim
Mezhepler kategorisinde

Selamın aleyküm, lütfen yardım edin sıkıntıdan boğulacağım artık. Arkadaşlarla konuşurken konu mezheblerden açıldı itikadı mesheblerden konuşuluyordu maturidilik den falan, o sırada lafa karıştım dedim ki itikad da tek mezhep vardır ehli sünnet vel cemaattir dedim o sırada maturidilik le mutezile yi karıştırarak maturidilik kadere iman a uymadığı için tövbe haşa bid at ehli kabul edilir dedim. Sonra şüphe ettim acaba isimleri karıştırdım mı diye hemen internetten baktım hakkaten karıştırmışım. Hemen arkadaşlara doğrusunu anlattım tövbe istiğfar ettim bir daha bilmediğim konuda büyük konuşmayacağım dedim ama kul hakkı yediysem diye korkuyorum niyetim arkadaşlarımı bid at den korumaktı ama laf ağzımdan hatalı çıktı kesinlikle hak olan bir mezhebe çamur atmak iftira etmek gibi bir niyetim yoktu üstelik bende hanifiyim. Hanifiler itikat da maturidilikdenmiş. Kendi dinime mezhebine küfür etmek iftira etmek son isteyeceğim şey olur. Hakka girdim mi girdiysem milyonlarca kişinin hakkını nasıl öderim Ne olur yardım edin hatırladıkça kalbim sıkışıyor. 

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Yanlışlıkla yani kasti bişey yok soylediklerinizde üstelik hemen duzeltmissiniz yalnisinizi kimsenin hakkına girmiş olmuyorsunuz bu durumda.
Boş zamanlarınızı değerlendirin. Anket cevaplayarak para kazanın! Selamun Aleyküm Hoş geldiniz, Cennetbahcemiz sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemiz reklam gelirleri ile ayakta tutulmaktadır. Destekleriniz için teşekkür ederiz.

4.5k soru

4k cevap

51.9k yorum

871 üye

...