0 beğenilme 0 beğenilmeme
21 gösterim
Allah C.c kategorisinde
1-Hocam selamün aleyküm bi kaç gündür kötüyüm şeytan sürekli internetteki saçma sapan sitelere bakmam için beni rahatsız ediy işte (ateizm iddialari falan)bu beni çok rahatsız ediyo
2-Allah korusun Allaha olan inancımı kaybeymekten çok korkuyorum sonra kendi kendime diyorum salakmısın işte şeytan vesvese veriyo diyorum
3-**bu benim daha öncede başıma gelmişti bunun üzerine bi rüya gördüm rüyamda bi ses ama şiddetli bi ses “bana inanmayanlar gelsin” ben bu cümleyi duyunca korkumdan kelimei şahadet getiriyorum işte Allah tarafından gösterilen bi rüya bunu hatırlıyorum rahatlıyorum size göre iyimi
4-biz ateistlerin ““her türlü”” iddialarına yanıt veriyoruz dimi  islam dini olarak bu benim çok önemli
  içimi rahatlatırsanız çok iyi olur şimdiden Allah razı olsun
5-hocam bide ben bu saçma sitelere iştw girmek istemiyorum ama buda beni rahatsız ediyo şu şekilde giriyorum onlara cevap vermek için bana sitelere girme deniliyo ben şöyle anlıyorum sanki onların dedikleri doğruymuş gibi insanlar Allah korusun Allaha inancını nasıl kaybediyoki sonuçta o internetteki siteler saçma sapan şeyler yazıyo insaanlar böyle bi kanıyq nasıl varabiliyolar

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
(440 puan)
Esselamu aleyküm Kardeşim,

1- Şunu bil ki şeytanın verdiği vesveseden dolayı sorumlu değilsin. Ama İslam alimleri ve hocaları ve Peygamberimiz'in (Sav) hadisleri yerine o vesveselerden doğan kuruntularına kulak verirsen vebal altında olursun. Bu bir vesvesedir ve bu vesvese geldiği için sorumlu değilsin. Ama onu dinleyip dediklerini yaparsan sorumluluk altında olursun.

,2- Kardeşim, bu gibi vesveseler genelde bilgi eksikliğinden kaynaklanır. İslami ve imani eserleri daha çok okumalısın. Risale-i Nur'da bu gibi ateist ve deistlerin temel iddialarına pek sağlam cevaplar var. Sana tavsiye ederim. Şahsen benim de eskiden böyle gelen sık sık vesveselerim vardı. Bunları dinlemedim ve çok fazla bilgi edindim. Hamd olsun ki kurtuldum. Üzülmeniz imanınızın var olduğunu gösterir. Sakın "küfre düştüm" diye telaşa girme vesvese geldiğinde.

3- Rüyanda inanmayanlar çağrıldığında siz bol bol şehadet getirmiş ve korkmuşsun. Bu iman-ı mahz (imanın ta kendisi) değil de nedir?

4- İslam dini her türlü fasık, dalalet yolunda olan, ateist, kafir bütün enva-ı kafir ve şirk hepsinin çürük ve fesih iddialarına mukni (ikna edici) cevaplar vermektedir. Cahillik, ateistliğin birinci sebebidir. Birinin aklına bir şey takılır, İslam buna ne der, diye hiç düşünmeden araştırmadan kabullenir. Hatta bazı ayetleri kullanırlar. Oysaki meal demek Kur'an demek değildir. Bu gibi iddiaların yanıtlarını öğrenebilmeniz için Risale-i Nur'u okumanızı tavsiye ederim.

5- Cahille konuşmak yapılacak en büyük bir hatadır. O ateistlerin çoğunun kalpleri taş kesilmiş. Gözleri ile görseler inat ve hırstan inanmayacak hale gelmişler. O yüzden ne delil sunarsan sun inanmazlar ve seni de aralarına almak isterler. Anladığım kadarı ile sizin imani meseleler hakkında bilgi edinip hepsini delilleri ile öğrenmeniz gerekiyor, dediğim gibi Risale-i Nur bunun için ideal. O ateistler öyle bilgisiz Müslümanları avlayıp kendi ordularına katıyorlar. Cahillik birinci sebeptir. Müslüman dinini iyi bilmeyince o iddialara kanıyor ve maalesef imanını kaybediyor. Kendine iyi bak.
Selamun Aleyküm Hoş geldiniz, Cennetbahcemiz sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemiz reklam gelirleri ile ayakta tutulmaktadır. Destekleriniz için teşekkür ederiz.

4.4k soru

4k cevap

37.5k yorum

823 üye

...