Vesvese karşısında ne yapmalıyım

0 beğenilme 0 beğenilmeme
22 gösterim
10 Şubat Dini Sorular kategorisinde misafir sordu
10 Şubat düzenledi
Selamünaleyküm benim bi sorum olacaktı.Sürekli abdest alırken namaz kılarken yanlış yapmış hissine kapılıp başa dönüp duruyorum banyodayken gusül abdesti alırken çıkıp niyetlenip tekrar giriyorum sürekli 2 keremi yıkadım elimi yoksa 3 mü tekrardan diye diye başa dönüyorum normal namaz abdestindede aynısı oluyor namazda ise sürekli yanlış okumuş gibi bi his geliyor ve başa döndürüyor bi duaya amin derkende oluyo sürekli bi kere amin az geliyo sürekli amin diyorum genelde tek sayı olcak şekilde duada yanlış etmiş okumuş hissine kapılıp başa dönmelerimde oluyor bazen vesvese olduğunu biliyorum ama içimden başa dönmem gerektiğini düşünüp dönüyorum buda beni üzüyo ve yıpratıyorda ne yapmalıyım birde sayılara karşı bi takıntı oluştu tek sayı olcak bi şey yaparken mesela dokunurken bi yere bi dua okurken hep bi tek sayı takıntısı oluyo onu yapmazsam sanki kötü birsey olcak hissine kapılıyorum bi burukluk var içimde ne yapmalıyım

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
10 Şubat misafir cevapladı
Sizin bu haliniz vesveseden ibaret. Bunun çaresi vesveseye kulak asmamak yani siz vesveseye ehemmiyet verdiğiniz için bu kadar büyüyor işin içinden çıkılmaz hale geliyor maalesef. Abdestin farzlarini yaptıktan sonra kaç kere yaptım diye düşünmeyin farzları olduysa tamam deyip birakacaksiniz yoksa vesveseden kurtulamazsiniz. Bahsettiğiniz diğer vesveseleri de böyle düşünün ehemmiyet vermeyin dinlemeyin zamanla bırakacak sizi inşallah.
Selamun Aleyküm Hoş geldiniz, Cennetbahcemiz sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemiz reklam gelirleri ile ayakta tutulmaktadır. Destekleriniz için teşekkür ederiz.

4,353 soru

3,957 cevap

18,123 yorum

815 üye

...