0 beğenilme 0 beğenilmeme
11 gösterim
Genel Sorular kategorisinde
Ben 21.yaşında bir gencim liseyi de yeni yeni bitirmiş sayılırım iş bulmakla zorluk çekiyorum tecrübem yok universiteyede yazılamadım parasızlıktan.. efendim eskiden delikanlıyken çok severdim gece kuluplerini meyhaneleri vb. yeni başladım öğrenmeye dinimizi ve her gün yeni birşey ogrendigimde evden dışarı çıkmıyorum çünkü cevrem arkadaslar olsun vb hepsi kötü şeyler yapiyorlar icki icmek gibi vb. Bende kendimi yeni duzeltmisken yine o yola dusmek istemiyorum ama boylede butun gun evde olmaz, namaz kıliyorum 5 vakit başladım dua okuyorum yarına çıkacağımiz ne mağlum ölüm korkusu sardı efendim ama böylede yaşam olmaz butun gun evde kafayi bozucam.. ne önerirsiniz?

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Eğer maddi durumunuz iyi ise üniversiteye hazırlanabilirsiniz veya hayırlı bir iş bulmaya çalışabilirsiniz. Yani dediğiniz gibi evde boş oturmak olmaz sizin gibi genç bir bireye yazık olur. Kendimizi günahlardan uzak tutucaz fakat eve kapanarak olmaz bu. Namazlarinizi camide kılabilir yeni bir arkadaş çevresi edinebilirsiniz. Allah'tan hayırlı bir uğraş isteyin dualarinizda inşallah.
Boş zamanlarınızı değerlendirin. Anket cevaplayarak para kazanın! Selamun Aleyküm Hoş geldiniz, Cennetbahcemiz sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemiz reklam gelirleri ile ayakta tutulmaktadır. Destekleriniz için teşekkür ederiz.

4.5k soru

4k cevap

50.5k yorum

869 üye

...