0 beğenilme 0 beğenilmeme
12 gösterim
Dini Sorular kategorisinde

iyi geceler dilerim. benim şöyle bir sorum olacak sizlere. ben eski bir alkoliğim. bıraktım çok şükür nadiren içiyorum artık. ben içtiğim zamanlar da ve çok sarhoş olduğum zamanlar da diz çöker hıçkıra hıçkıra ağlar Allah' a dua ederdim. ayıkken hiç yapmadığım şeydir bu. ve Allah ben sarhoşken istediğim şeyi bana verdi.ben kıymet bilemedim o ayrı. iki sorum var. 1.si alkol haramsa Allah dua mı neden kabul etti...
2.si ben alkol alınca Allah'a daha çok yakınlaşıyorum.bence bana alkol haram olmamalı. tmm ikincisi cok sacma biliyorum ama gerçek böyle. yorumunuzu merakla bekliyorum.
 

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
Bunu Allah'tan başka kimse bilemez Allah isterse kabul edebilir. Fakat içki dinimiz de kesinlikle haramdır bunu biliyorsunuz zaten. Allah'a yaklaşmak için onun haram kıldığı bir şeyle bunu yapmaya çalışmak mantıklı değil. Allah'a yaklaşmak istiyorsanız yavaş yavaşta olsa içkiyi temelli bırakın inşallah.

Selamun Aleyküm Hoş geldiniz, Cennetbahcemiz sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemiz reklam gelirleri ile ayakta tutulmaktadır. Destekleriniz için teşekkür ederiz.

4.5k soru

4k cevap

59.5k yorum

889 üye

...