0 beğenilme 0 beğenilmeme
9 gösterim
Genel Sorular kategorisinde
yeni dogmus bir cocugu nasil kesip adayabilirler ki okadar mi akilsizdilar gecmis zamanda, ibrahim aleyhisselamin bicagi kesmedi diye simdide kesmez diye mi dusunceye kapilabilmis olabilirler

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
insanın içindeki vahşet bulunduğu ortamdan kuvvet alır. bazı şeyler yapıla yapıla normalleşmekte ve bunu yapmak bir vazife gibi görülmekteydi. o dönemdeki insanlar sorgulamaktan, Rahman ve Rahim olan Allah'ı aramaktan uzaklaşmışlar ve mevcut inançlarını yüceltmek için evlatlarını dahi öldürmekten çekinmemekteydiler. çünkü böyle görmüş, böyle öğretilmiş ve bu şekilde davranmayı kabullenmişlerdi.

günümüzde bizim de farkında olmadığımız nice hatamız vardır muhakkak. çevremizce normalleştirildiği için farkında olmadığımız hatalarımız. elbette çocuklarımızı öldürmüyoruz belki ama bizler de onlara Allah'ı anlatmaktan kaçındığımız, beceremediğimiz için onların ahiretlerinin heba olmasına neden olabiliyoruz. bir anlamda cahiliyye devri insanları kendi inançlarına göre çocuklarının bu dünyadaki varlığını sonlandırıyordu ancak günümüz müslümanları evlatlarına iyi birer müslüman olarak örnek olamadıkları için onların ahiretlerinin mahvolmasına neden olabiliyor.

Selamun Aleyküm Hoş geldiniz, Cennetbahcemiz sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemiz reklam gelirleri ile ayakta tutulmaktadır. Destekleriniz için teşekkür ederiz.

4.5k soru

4k cevap

51.9k yorum

872 üye

...