0 beğenilme 0 beğenilmeme
18 gösterim
Namaz kategorisinde
Namazı sürekli yanlış kılıyorum sehiv secdesi yapıyorum ama yeterli gelmiyor bence namaz kılırken çok zorlanıyorum her rekatta mutlaka yanlış okuyorum özellikle fatiha suresinde peltek söylenen yerleri söyleyemiyorum namazlarım kabul olur mu bilmiyorum napmalıyım nolur yardım edin.Allah şimdiden razı olsun.

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
El-Fevaid kitabında deniliyor ki: "Namazda kıraatte fahiş hata yaptıktan sonra dönüp onu doğru okuyan kimsenin namazı bozulmaz. İ'rablarda da hatâ yapıp sonra bunu düzeltenin de namazı caizdir." (bk. Celal Yıldırım, Kaynaklarıyla İslam Fıkhı, Uysal Kitabevi: 1/285-286.)

Namazlarda okunan sürelerda hata yapılırsa bakılır, eğer mana bozuyorsa namaz bozulur. Mana bozulmadığı takdirde namaz bozulmaz.

Zammı süreyi okurken hata edilse ve o hatayı düzeltmek için baştan alınırsa veya başka sureye geçilirse sehiv secdesi gerektirmez. Ancak sure okunmasa veya yanlış yapılıp baştan alınmazsa sehiv secdesi gerekir.

Selamun Aleyküm Hoş geldiniz, Cennetbahcemiz sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar. Sitemiz reklam gelirleri ile ayakta tutulmaktadır. Destekleriniz için teşekkür ederiz.

4.5k soru

4k cevap

60.3k yorum

890 üye

...